De Unie en de Provincies rapporteren
Geschreven door Zr. Elly
|
18 november 2011
Vandaag was het de beurt van de Ierse Provincie om zorg te dragen voor de liturgie. We baden:
Geest van licht, laat het vuur van jouw wijsheid in ons branden.
Geest van stilte, laat ons in de stilte Gods aanwezigheid ervaren.
Geest van moed, verjaag de angst die leeft in ons hart.
Geest van vuur, overspoel ons met passie voor de liefde van Christus.
Geest van vrede, help ons om aandacht te hebben voor het Woord van God in de wereld.
Geest van vreugde, maak ons enthousiast om luid het Goede Nieuws te verkondigen.
Geest van liefde, roep ons op om ons open te stellen voor de noden van anderen.
Geest van kracht, sterk ons met de gave van jouw kracht.
Geest van waarheid, leid ons op de weg van Christus.
Bij wijze van meditatie keken we naar een clip van planet Earth van de BBC met prachtige natuuropnamen. Als we zo naar Gods Schepping mogen kijken dan kan dat ons kracht geven om te ook kijken naar de vele noden die we niet mogen vergeten.
Na dit prachtige morgengebed werd de brief van de Generale Overste van de MSC-zusters, zuster Mechtild Schneider voorgelezen. Goed dat we ons op deze manier met onze verwante congregaties verbonden mogen weten.
Daarna hoorden we dat Zuster Moya van de Australische Provincie vannacht naar het ziekenhuis is gebracht vanwege hartklachten. Gelukkig gaat het haar nu weer goed, maar men vond het toch beter dat ze ter observatie voor 24 uur in het ziekenhuis zou verblijven. Zelf zei Zuster Moya vanmorgen dat ze als zondag de Constituties besproken gaan worden, ze hopelijk weer aanwezig kon zijn.
Vervolgens moesten we twee leden voor de agendacommissie kiezen. Het werden Zuster Raymonde en Zuster Marife. Met hun deskundigheid zal de commissie ongetwijfeld heel blij zijn.
Toen was het de beurt van de Europese Provincies om hun rapporten te bespreken. Er werd gesproken in het Engels, het Frans en het Italiaans. De tolken hadden dan ook werk genoeg. Zuster Mary liet onder andere horen hoe we als Nederlandse Provincie proberen om het probleem van gebrek aan religieuze oversten op te lossen. Daar was natuurlijk erg veel belangstelling voor, omdat alle Europese Provincies met hetzelfde probleem kampen. Andere zorgen die in alle Europese Provincies voorkwamen, waren de vergrijzing, zorg voor de oudere medezusters en het behoud van de spiritualiteit.
Hierna waren de Aziatische Provincies aan de beurt en tot slot de Afrikaanse Unie. Wat in deze relatief jonge Provincies opviel, was dat er zo verschrikkelijk veel noden zijn en te weinig zusters en financiële middelen om aan alle vragen om hulp te kunnen voldoen. Het mag duidelijk zijn dat we keuzes moeten maken.

Pater Ad van Hest sloot heel mooi aan bij alles wat we die dag hadden gehoord. De Evangelielezing van vandaag ging over de Tempelreiniging door Jezus. Pater Ad zei dat deze lezing ons een heel andere Jezus liet zien, dan het beeld dat de meesten van ons waarschijnlijk van hem hebben. Waarom dit beeld? Allereerst was het, volgens de Pater, belangrijk om van je geloof geen Marktplaats te maken. Dat klinkt eenvoudiger dan het is, zo beweerde de Pater, want vandaag hebben we meerdere malen gehoord dat Provincies geld moeten verdienen om in hun onderhoud te kunnen voorzien en om in staat te blijven om goede werken te doen. Vinden we de juiste balans?
Een tweede punt was, dat passie voor het Rijk van God je kan verteren. Durven ook wij zover te gaan? Zeker is dat je het Woord van God alleen met een zuiver hart uit kunt dragen.
Tijdens de offerande brachten Zr. Vianney en Zr. Mairead de offergaven dansend op Ierse muziek naar voren.
Tot slot zongen we:
Ik zend je in Mijn Naam uit over de hele wereld.
Reis licht, neem alleen je sandalen en je staf mee;
Ik zend je in Mijn Naam uit over de hele wereld.
Wees vol met het vuur van het Evangelie, het licht van de wereld.