In het retraitehuis

 




Goed dat we gisterenavond vroeg naar bed waren want de Heilige Mis was vanmorgen al om 6.30 uur. Vanwege de zondag een half uurtje later dan normaal, zodat we een beetje uit konden slapen, legde een van de zusters ons uit!

 

Toen we naar de kapel liepen, bedachten we dat het in Nederland 23.30 uur was en dat daar iedereen waarschijnlijk wel in z’n warme bed zou liggen. In de kapel waren inmiddels heel wat zusters aanwezig.


Dat was voor ons heerlijk om te zien. Er wonen hier ongeveer 100 zusters in verschillende communiteiten. Verder was er ook een grote groep jongeren. Het bleken studenten te zijn, die met de zusters samenleven en die hun studie bekostigen door voor de zusters te werken. Op deze manier proberen de zusters kansarme jongeren te helpen. De jongeren luisterden de viering op met hun zang en muziek. Na de viering ontmoetten we een groepje zusters die onze medaille van Maria onder het Kruis droegen. Zij vertelden dat ze van de Little Congregation of the Virgin Mary waren. De medaille paste prima bij hun spiritualiteit van Maria onder het Kruis. Daarom hadden ze onze Generale Overste gevraagd of ze de medaille mochten gebruiken en daarvoor hebben ze toestemming gekregen.

 

Vandaag hadden alle werkstudenten een sportdag. Op het veld tegenover het retraitehuis werd naar hartenlust gevolleyd en basketbal gespeeld. Er waren genoeg studenten om de spelende teams aan te moedigen. Van de warmte of van hees wordende stemmen schenen ze geen last te hebben.

 

Tijdens de koffiepauze kwamen Zr. Mary Fyfe, Zr. Marifé, Zr. Merle, Zr. Kateia en Roland (van Cor Novum) ons begroeten. Dat was een leuke verrassing. Verder was het een dag van uitrusten, lezen en wennen aan onze omgeving. ’s Avonds hebben we nog een klein wandelingetje over het terrein gemaakt om te zien waar we terecht waren gekomen.

 

Reacties (3)

RSS feed Reacties
...
Hallo Elly,
Fijn dat de reis voorspoedig verlopen is. We wensen jullie een heel goede en inspirerende tijd toe.
Lieve groeten,
Hans en Mia
mia van der Holst , 15 november 2011
Gelukt
Dag drie-tal van ons,
We waren blij vandaag te kunnen zien dat het lukte met het internet en de weblog. Gelukkig dat de reis zo goed is verlopen. Het is goed om te zien dat jullie het die eerste dagen goed hebben gemaakt. Ook de blog van het Generalaat is heel mooi. Leuk dat een Nederlandse MSC-er in het Kapittel de liturgie mee verzorgt.
Voor de komende tijd héél veel succes en wijsheid en in gebed en gedachten zijn we bij jullie.
Lieve groet
Zr.Ine Marie en Zr.Gertrude
Zr.Gertrude , 15 november 2011
Succes voor iedereen
Fijn dat de reis goed is verlopen. Wat een snelle reactie. Heel veel succes en wijsheid voor de komende weken aan alle kapittelleden, maar in het bijzonder aan onze Nederlandse afvaardiging Zuster Mary, Zuster Elly en Zuster Giuseppe.
Kees Mutsaers , 15 november 2011

Schrijf reactie

kleiner | groter

busy

Jules Chevalier

Bezinning

Blogs