In dankbare herinnering aan
ZUSTER JESUALDA
Elisabeth Johanna Engelberts
Dochter van Onze Lieve Vrouw
van het Heilig Hart
Zuster Jesualda werd geboren in Oberhausen op 28 februari 1909. Zij deed haar intrede in onze Congregatie op 17 november 1925 en legde op 2 juli 1927 haar geloften af. Op 2 mei is ze in Tilburg overleden.
Zuster Jesualda werd geboren in Duitsland, maar het gezin verhuisde later naar Hengelo, waar ze op school ging. Ze was enigst kind van haar ouders. Al heel vroeg, ze was pas zestien, trad ze in. Haar vader die haar naar Tilburg bracht, vergeleek zichzelf met Abraham die zijn enigst kind aan God afstond.
Na haar professie volgde ze een opleiding voor kleuterleidster en daarna heeft ze bijna veertig jaar les gegeven aan verschillende kleuterscholen in de Provincie, dikwijls als hoofd.
Daarna was ze nog enkele jaren portierster en verhuisde toen naar Stein, waar ze 20 gelukkige jaren doorbracht. In 1995 verhuisde ze met vele medezusters naar het nieuwe Klooster Verzorgings-huis in Tilburg.
Ze was een blijmoedige, maar ook een diep religieuze vrouw die intens met God leefde. Ze las graag en veel en kon met vuur vertellen over wat ze gelezen had. Vanwege haar doofheid werd de communicatie wel steeds moeilijker.
In haar aantekeningen vonden we enkele regels die ze haar “goudmijn” noemt:
Ik kan altijd zeggen: Jezus, U weet er van en U wilt het met mij dragen! Zo zijn wij nog apostel en missionaris voor de wereld in nood. ‘Hart van God zijn’, dat is onze zending, ook in deze tijd – ondanks, of misschien wel dankzij het hoogbejaard zijn met zijn handicaps. Moge Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart ons bemoedigen op onze weg en in onze zending opdat we ons ‘Hart van God zijn op deze aarde’ waar kunnen maken!









