Afscheid van onze zusters in Sittard
|
24 november 2010
De zusters Agnita en Jolanda, de enig overgebleven leden van de communiteit van Sittard hebben in goed overleg met de provinciale overste besloten om, vanwege hun leeftijd, terug te keren naar het moederhuis in Tilburg. Dit betekent dat de Sittardse communiteit  werd opgeheven en er geen permanente aanwezigheid van de Dochters meer is in Sittard. Zij blijven wel betrokken bij de basiliek in de persoon van Zuster Elly, die als pastoraal werkster leiding zal gaan geven aan het team van vrijwilligers dat o.a. de taken van de zusters gaat overnemen.
Zuster Jolanda heeft vrijwel haar hele werkzame leven in dienst gesteld van Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart, waarvan 23 jaren als kosteres van de basiliek. In deze hoedanigheid is zij in de loop der jaren het 'gezicht' van de basiliek geworden.
Zuster Agnita heeft voordat zij naar Sittard kwam vele jaren in de missie gewerkt. Na haar terugkomst werd ze In 2006 benoemd als overste van de Sittardse communiteit van de Dochters.
Zondag 31 oktober was de grote dag voor Zuster Agnita en Zuster Jolanda en de hele gemeenschap in Sittard om het vertrek van de twee zusters te vieren. De eucharistieviering was uit dankbaarheid voor de 33 jaar dat onze zusters samen met de MSC het presentatieapostolaat verzorgden voor de ons dierbare Basiliek van Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart. Alle plaatsen in de basiliek waren bezet. Deken W. van Rens, als nieuwbenoemde rector was de hoofdcelebrant, hij werd geassisteerd door Pater Ben Verberne msc en een diaken en alle acolieten van de Basiliek. De deken verwelkomde iedereen met een warm woord en in zijn homilie sprak hij met veel lovende woorden over de MSC en FDNSC. Hij benadrukte echter dat het vertrek niet het einde is van de beleving en het doorgeven van de spiritualiteit van het hart en Zijn Moeder, Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart. " Het gaat door met de komst van een nieuw basiliekteam onder leiding van Zuster Elly van Dijk", riep hij met groot enthousiasme.Â
Na de eucharistieviering stonden alle mensen buiten voor het Mariapark te wachten om Zuster Agnita en Jolanda met handgeklap te verwelkomen uit de basiliek en daarna gingen allen naar binnen. Voordat er koffie werd geschonken werden de zusters toegesproken door twee dames, die een cadeau aanboden namens het gemeentebestuur, daarna werd
Zuster Mary, de provinciaal overste, gevraagd een woordje te zeggen. Zij maakte daar graag gebruik van en begon eerst met de zusters Ursulinen te bedanken voor de grondslag die zij hadden gelegd voor de zorg in en rond de basiliek. Verder memoreerde ze alle zusters die zich met liefde en enthousiasme gedurende de jaren en in een fijne samenwerking met de paters MSC hadden ingezet voor de vele pelgrims en zoekende mensen en voor de verspreiding van de devotie van de spiritualiteit van het Heilig Hart en Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart.
Â
Er volgde nog meer speeches..........
daarna was er gelegenheid om afscheid van de zusters te nemen en volgde er nog een gezellig samenzijn met alle vrijwilligers en genodigden onder het genot van een kopje koffie en een glaasje Het feest werd afgesloten met een heerlijk koud en warm buffet.![]()
Â
Â
Â
Â
| < Vorige | Volgende > |
|---|



